Site Rengi


2020’DE SAĞLIKLI YAŞAMA İLK ADIMI SAĞLIKLI BİR KAHVALTIYLA ATABİLİRSİNİZ

2020’DE SAĞLIKLI YAŞAMA İLK ADIMI SAĞLIKLI BİR KAHVALTIYLA ATABİLİRSİNİZ

Yeni bir yıla adım attığınız ilk gün sağlıklı yaşama adım attığınız ilk gün olabilir. Sağlıklı yaşamın anahtarı sağlıklı seçimler yapmak. Bu da sağlıklı bir kahvaltıyla başlayabilir. Güne ekmeksiz bir kahvaltıyla başlamak sağlıklı yaşama kararlılığının sürdürülebilir olmasını sağlıyor çünkü sağlıklı yiyeceklerle saatlerce tok kalınıyor ve yoksunluk hissedilmiyor.

Ekmeksiz sağlıklı ve doğal beslenmek bizi Kronik hastalıklarımızdan ve ilaçlardan kurtardı; Tip 2 Diyabet, hipoglisemi başta olmak üzere pek çok kronik hastalıktan kurtulduk. Bunların hikayesini Instagramda @a.okancaglar hesabında her hafta yeni bir hikaye ile anlatıyorum

Siz de “Zararın neresinden dönersek kardır.” deyip EKMEKSİZ DÜŞÜK KARBONHİDRATLI kahvaltı yaparak sağlıklı yaşamaya ilk adımı atabilirsiniz.
Neden mi?
Bizim yaptığımız ve her gün @a.okancaglar Hesabında hikayelerde paylaştığımız kahvaltı glisemik indeksi düşük gıdalardan oluştuğu için şekerimizi hızlı bir şekilde yükseltmiyor. Şekerimiz hızlı yükselmediği için hızlı da düşmüyor. Hızlı düşmediği için de 8 saat hiç acıkmıyoruz ve canımız tatlı yemek istemiyor. Böylece şeker kısır döngüsünden ve varsa insülin direncinden zaman içinde kurtulunmuş olunuyor.

Kahvaltıdan ekmeği şekeri ve şekerinizi yükseltebilecek gıdaları kaldırdığımızda gün içinde canımız şekerli bir şeyler de istemiyor. İnsülin direncini kırmamızın ve diyabeti yenmemizin bize göre en önemli adımı sabah kahvaltıda yenen ekmeği ve Gİ yüksek gıdaları soframızdandan kaldırmamızdır. “Ekmeksiz doyulmaz” sözcüğü tamamen gerçek dışıdır. Alışkanlıklar nedeniyle söylenmiş bir sözdür. Bizim yaptığımız kahvaltıyla doymamak imkansız.

09 Ocak 2020
217 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?